Kaziuko mugė Baleliuose

Kaziuko mugė Baleliuose

 Kovo 2 dieną visi, dideli ir maži, iš pašalių išlindę, smagią dainą išgirdę skubėjo į tradicinę jau 16 – ąją Kaziuko mugę, pačią gražiausią pavasario šventę, Baleliuose.
      Šventėje ne mažas būrys pardavėjų kvietė: paskanauti šviežių, agurkais kvepiančių stintų, naminių kibinų, saldumynų, sušilti ragaujant kavos, įsigyti kaimiškų sūrių, medaus, pintų ir drožtų gaminių, rankų darbo žvakių, įvairių sagių ir kitokių dirbinių iš tautinės atributikos. Mugėje, savo rankomis pagamintas žvakes ir vazonėlius su gėlių daigais, prekiavo Balelių universalaus daugiafunkcio centro neformalaus vaikų švietimo technologijų būrelio vaikai.
      Kiekvienas šventės dalyvis galėjo išbandyti laimę bendruomenės organizuojamoje loterijoje, sudalyvauti aukcione.
      Kaziuko mugėje šventinio šurmulio ir geros nuotaikos suteikė meno mėgėjų kolektyvo muzikinė programa, kurią padovanojo svečiai iš Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio liaudiškos muzikos kapela „Juostvingė“, vadovaujama Audronės Kirsnienės, taip pat Balelių universalaus daugiafunkcio centro neformalaus vaikų švietimo šokių būrelio šokėjai, vadovaujami Jurgitos Padolskienės.
      Tradiciją švęsti Kaziuko mugę puoselėja Balelių kaimo bendruomenė ir Balelių universalaus daugiafunkcio centro darbuotojai.

Parašykite komentarą